Çatı Sistemleri

Teras Çatı

Teras Çatı: Terasların veya üst katlardaki üzeri açık olan alanların üzerinin ve etrafının kapatılması uygulamalarıdır. Teras kapatma uygulamasında teras çelik konstrüksiyon yapılarak üzerine OSB ziftli yalıtım şıngıl uygulanır. Konstrüksiyon arasına taş yünü tavana alçıpen yada isteğe bağlı olarak ahşap lambri uygulanır. 

Bu içeriği Sesli Olarak Dinleyebilirsiniz.​​​

Diğer bir uygulama ise çelik konstrüksiyon üzeri polikarbon uygulamasıdır. Yalıtım sıcak soğuk açısından şıngıl uygulaması daha iyi yalıtım sağlamaktadır. çatı teras şekli nasıl olursa olsun çok rahatlıkla kapatılır teras kapatma uygulama sistemleri üzeri. Açık olan ve kapatılması istenen her mekanda uygulanabilir. 

Çok estetik görünüm elde edilir etrafının kapatılması işlemi ise balkon. Sistemlerinde uygulanan kayar katlanır cam balkon kapatma sistemleri ile yapılmaktadır. Yada eşik istenilmeyen ve yüksek olan alanlarda ise üsten askılı boy cam sistemleri ile kapatılır. Çatı teras kapatma sistemleri estetik ve emniyetli olup rahatlıkla kullanılabilir. Uygulandığı alanların dört mevsim kullanılmasını sağlar. ülkemizde hava şartlarından dolayı bu mekanlar kapatılmadan pek kullanılamaz. Bu alanları kapatarak mekanınıza katıp emniyetle kullanabilirsiniz. Günümüzde doğal aydınlık ve mümkün olduğunca gün ışığına sahip yaşam alanları talep görüyor. Böylece düz çatılarda da gün ışığı ve doğal havalandırmadan faydalanmak mümkün. Ayrıca ısı ve ışık miktarını kontrol etmek için önerilen dekoratif perde seçeneklerinin de uygulanması mümkündür.

Sık Sorulan Sorular​​​

Accordion #1
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Accordion #2
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Video :