Çatı Sistemleri

Skylight Çatı

Skylight Çatı:

Karanlık alanların aydınlatılması, kalabalık iş merkezlerinin yüksek tavanlarının kaldırılması için uygulanan sistemdir. Amaç öncelikle ışıklandırma yapmaktır. Çelik konstrüksiyona uygulanabilmesi sağlamlığını ve tercih sebebini artırmaktadır. Işıklık da kullanılan malzemenin çeşidinin bol olması seçenekleri artırmaktadır.

Bu içeriği Sesli Olarak Dinleyebilirsiniz.​​​

Mimari bilgi birikimimiz ve donanımımızla, ticari işletmenizin her türlü ihtiyacına yönelik farklı. Bir bakış açısı, size özel çözümler ve ergonomik tasarımlar. Modern binalardaki şeffaf çatı sistemleri binalardaki doğal aydınlanma. Problemini çözen estetik bir çözümdür. Sistem, mimari projesine uygun olarak ana taşıyıcı çelik konstrüksiyona tespit edilmiş. Kondens kanallı düşey ve yatay alüminyum ışıklık profillerinden oluşur.

 Skylight sistemde çatının bir bölümü yada tamamının aydınlatılması amaçlanır. Büyük pencereler ile aynı sistem diyebiliriz. Bu tarz diğer uygulamalarımızda; şeffaf çatı sistemleri, cam çatı sistemleri. ve polikarbonat çatı sistemleridir.

Şeffaf Çatı Sistemleri

Şeffaf aydınlatılmış çatı sistemleri binanın doğal aydınlık kazanması ve ferah yaşam alanları oluşturma amacıyla uygulanırlar. Bu tarz çatılar kapalı çatılarla aynı derecede sağlamdır ve çok iyi şekilde izole edilir. Uygulandıktan sonra alt kısımda sera etkisi yapmaması için izole cam yada. Polikarbonat kaplama levhaları kullanılır. Standart bir çatıdan farksızdır.

Şeffaf Çatılarda Uygulama Nasıl Yapılır?

Şeffaf çatı sistemlerinde  çatının ana taşıyıcıları alüminyum yada çelik malzemesi kullanıyoruz. Tamamen müşterilerimizin isteği doğrultusunda uygulama yapmaktayız. Ana taşıyıcı ve ara aksların montajından sonra imal ettiğimiz cam, solid glass yada polikarbon levhanın montajını yapıyoruz.

 

Şeffaf Çatıların Avantajları

  • Doğal aydınlık oluşturur ve dört mevsim güneşten faydalanılmasını sağlar.
  • Bakım ve onarım en aza indirgenir.
  • Mükemmel bir yalıtım sağlar ve bu sayede enerji tasarrufu elde edilir.
  • Çatıya estetik bir görünüm katar.

Polikarbonat Çatı Sistemleri

Polikarbon çatı bir çok farklı binada hem. Maliyet hemde ışık geçirgenliği nedeniyle tercih edilen bir uygulamadır. Diğer şeffaf çatılarda kullanılan cam kaplamadan daha düşük maliyetleri vardır. Polikarbon güneşin zararlı ışınlarını filtreler ve doğal bir aydınlık oluşturur.  Polikarbon çatılar alüminyum baskı çıtaları ile montajı sağlanmaktadır. Contalı bu sistem su sızmalarına karşı yıllarca dayanır. Isı ve su yalıtımında oldukça başarılı sonuçlar ortaya koymaktadır.

Cam Çatı Sistemleri

Cam çatılar yapının çatı kısmının tamamının cam ile kaplanmasıdır. Isıcam kullandığımız bu çatı kaplamasında bir çok farklı açıdan avantaj sağlamaktadır. Düşünülenin aksine doğru uygulandığında su sızdırmaları kesin olarak önlenir. Ayrıca izole camların kullanılması sayesinde ısı kontrol altına alınır. Kötü hava koşullarına ve güneşin zararlı ışınlarına karşı filtreleme görevi görmektedir.

S.S.S.

  1. Skylight sistemler sağlam mıdır? Oldukça sağlam bir yapıya sahiptir. Öyle ki kullandığımız taşıyıcı sistem diğer çatıların aksine camın ağırlığı hesaplanmakta ve güçlendirilmiş profil kullanılmaktadır.
  2. Skylight sistemlerin ortalama kullanım ömrü ne kadardır? Uyguladığımız skylight sistemler bina ömrüyle eş değer kullanım ömrüne sahiptirler.
  3. Skylight çatıların maliyeti ne kadar? Çatının ölçüleri ve istenilen uygulamaya göre değişiklik gösterebilmektedir. Bize ulaşarak net fiyat teklifini çok kısa bir sürede almanız mümkün.
  4. Skylight cam sistemlerde temizlik nasıl yapılmakta? Belkide en çok sorulan sorulardan bir tanesidir. Cam cepheler ile aynı şekilde temizlik yapılmaktadır. Bu noktada cam çatıların temizliğinde profesyonel destekte alabilir dilerseniz kendinizde yapabilirsiniz. 

Skylight Çatılarla Alakalı Videomuzada Göz Atmayı Unutmayın… 

Skylight Çatılar Hakkında Daha Fazla Bilgi için: 0216 487 00 61 – 0532 624 96 72