Çatı Oluğu

Galvaniz Oluk

Galvaniz Oluk: Genel olarak kalınlığı 0.50 olan galvaniz dereler özellikle yap sat olarak yapılan binalarda müteahhitler tarafından tercih edilmektedir. Ucuz ve kullanışlı olan galvaniz oluk çatıya montajlandıktan sonra ek yerlerine lehim yapılmaktadır. Sınırsız metrajda oluk üretimi yapılmaktadır. Esnemeler de, darbelerde kırılma, çatlama yapmaz.

Bu içeriği Sesli Olarak Dinleyebilirsiniz.​​

Galvaniz olukların iki şekilde ürün ve uygulamasının hizmetini vermekteyiz. Bunlar eksiz oluk ve bükümlü galvaniz oluklardır. Her iki oluk sistemini bu içerikte ayrıntılı bir şekilde bulabilirsiniz. 

Eksİz Galvaniz Dere/Oluklar

Eksiz oluk yada diğer ismiyle mono-blok oluklar makineden çektiği metal saca şekil vererek oluk formunu almasını sağlar. İstenilen ölçüde tam ve eksiz bir şekilde oluk imal edilmesi sağlanır. Bunların yanı sıra oluk ekipmanları tamamen kaynaksız monte edilir. Buda uygulama sürecinde oldukça minimum zaman demektir. 

Hızlı imalat, hızlı montaj eksiz galvaniz derelerin en büyük artılarından bir tanesidir. Diğer avantajlarından bir tanesi de bir çok farklı renk seçeneğine ve estetik bir görünüme sahip olmasıdır. 

Eksiz Olukların Avantajları

Eksiz olukların diğer oluklardan bir çok farklı avantajı bulunmaktadır. Bunları özetlemek gerekirse;

  • Pratik ve hızlı imalatının olması.
  • Oldukça geniş bir renk yelpazesine sahip olması. (Ahşap ve bakır görünüm dahil)
  • Montajında kaynak gerektirmez. Kısa sürede uygulama avantajına sahiptir.
  • Dekoratif bir görünme sahiptir. Her türlü cepheye uyumlu bir tasarımı vardır.
  • Ek olmadan tek parça halinde imal edilir ve uygulanır. Buda su sızıntıları yaşanmaz.
  • Oldukça ekonomik çatı oluklarıdır.

Eksiz Galvaniz Olukların Kullanım Alanları

Evlerde, apartman ve sitelerde, iş yerlerinde, fabrika ve imalathanelerde, cami ve ibadet alanlarının çatılarında,  büyük kompleksli yapılarda, konferans ve çok amaçlı salonların çatılarında kullanılmaktadır. Her türlü çatıya uygun tasarıma ve kapasiteye sahip bir çatı oluğudur.

Bükümlü Galvaniz Oluklar

Eksiz galvaniz derelerde 30 – 33 – 37 kesit ölçülerinde standart oluk imal edilebilmektedir. Bu ölçülere ek yapılamamakta yada ölçülerin dışına çıkılamaz. Bu gibi durumlarda bükümlü oluklar tercih edilmektedir. İstenilen oluk kesitine göre imal edilen bu oluklar kaynak kullanılarak uygulanmaktadır. 

Albayrak Yapı olarak oluk uygulaması ve satışını yapmaktayız. İsterseniz bizden oluğunuzu temin edebilirsiniz isterseniz de uygulamasıyla birlikte biz yapabiliriz. Oluk alanında kısa bir sürede tecrübesi ve kullandığı birinci derece malzemeleriyle marka haline geldik. Önceliğimiz sizlerin rahat bir yaşam sürmeniz. Telefonlarımız 7/24 açıktır istediğiniz zaman bize ulaşabilirsiniz.

 

Eksiz Galvaniz Oluk

Çoğunlukla 0,50 mm kalınlığında olmaktadır. Genellikle üteahhitlerin yapmış oldukları yapılarda kullanılmaktadır. Eksiz galvaniz oluklarda montajı yapılırken dilerseniz yek pare halinde tek parçada yapabilirsiniz. İstediğiniz metrajda üretimi yapılabilmektedir. Albayrak Yapı olarak İstanbul ve çevresinde olukların montaj ve satış hizmetini vermekteyiz. Satış hizmetinde atölyemizden gelip alabilirsiniz ya da araçlarımızın arkasında bulunan eksiz galvaniz oluk makinesiyle yerinde üretim yapılarak satış hizmetini sağlamaktayız. Montaj hizmetinde ise uygulama yapacağımız yerde üretimini yapıp profesyonel olan tecrübeli ekiplerimizle birlikte sizlere en iyi uygulama hizmeti vermeye çalışmaktayız. 

Galvaniz Oluk Ve Dere Hakkında Daha  Fazla Bilgi Almak İçin; 0216 487 00 610532 624 96 72

Sıkça sorulan sorular

Galvaniz olukların ömrü ne kadar?

Bu cevap oluğun uygulandığı yerin durumuna ve kullanılan malzemeye hatta montajın durumuna kadar değişebilir. Nihayetinde ortalama kullanım süresi normal şartlarda 25 ile 30 yıla kadar sürmektedir.

Çatı oluklarında en ucuzu hangisi?

Çatı oluklarında en ekonomik olanları PVC. çatı oluklarıdır. Fakat kullanım ömrü açısından en kolay deforme olan ve dayanımsız olanlarıda yine PVC oluklardır. Uzun ömürlü çinko ve bakır kadar sağlam bir oluk isterseniz en makul ve ekonomik oluk şüphesi galvaniz oluklar olacaktır.

Galvaniz Oluklarla Alakalı Videomuzada Göz Atmayı Unutmayın…