Z Kategorisi

Çatı Yapımı

Çeşitli malzemelerin bir araya getirilerek uygulamaya . Sokuldu çatı yapımı birçok farklılık ve çeşitlilik arz etmektedir. Bunların başında meral çatı yapım üniteleri gelmektedir.

Bu içeriği Sesli Olarak Dinleyebilirsiniz.​

Çatı Yapımında Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Çeşitli malzemelerin bir araya getirilerek uygulamaya . Sokuldu çatı yapımı birçok farklılık ve çeşitlilik arz etmektedir. Bunların başında meral çatı yapım üniteleri gelmektedir. Metalin sağlam ve dayanıklı bir yapıda olması özellikle. Sert iklim şartlarının yaşandığı coğrafyalar artı bir avantaj olarak görülmekte ve öyle lanse edilmektedir. Metal çatı yapımlarında en fazla kullanılan ürün alüminyum bazlı ürünlerdir. Kolay, hafif ve taşınabilir olmaları nedeniyle tercih sebebidir. Aynı zamanda galvaniz ve çinko ürünler de mevcuttur.

  

Çinko ürünlere ekstra katkı malzemeleri katılarak çok daha fazla. Dayanıklı ve mukavemet gücüne yüksek olmaları eklenmektedir. Metal malzemeleri ile oluşturulmuş çatı yapılarında katman farklılıkları göze çarpmaktadır. Tek katmanlı çatı yapım ünitelerine ek olarak kenetli bir şekilde. Oluşturulmuş kaplamalar da mevcuttur. Bunlar özel gereç ve malzemeler kullanılarak bir araya getirilmiş özel çatı sistemleridir. Çok fazla tercih edilmeyen ve genelde küçük yapılarda ve prefabrik. Evlerde değerlendirilen plastik çatı yapım üniteleri de diğer seçenekler arasında görülmektedir. Esaslı ve katkılı malzemeler ile dayanak noktaları oluşturulmaktadır. Çimento malzemesinden üretilmiş çatı yapım sistemleri de sektör içinde kullanılan. Çatı sistemleri arasında yer almaktadır.Çimentonun kolay ve düşük maliyetli olması. Çok fazla derecede tercih edilmesi açısından önem arz etmektedir. Bunların dışında halen birçok farklı şehirde ve yapıda kullanılan klasik kiremit çatı sistemleri de mevcuttur. Ancak ilerleyen teknoloji ile birlikte kiremitli sistemler yerlerini. Daha özel ve dayanıklı çatı sistemlerine bırakmaktadır.

 

 Çatı Yapımının Avantajları Nelerdir?

Çatı yapılarının en temel avantajı su izolasyonunu da sağlamalarıdır. Özel oluk sistemleri ile birlikte suların belirli alanlardan toplanıp. Başka bir alanda nüfuz edilmelerini sağlamaktadır. Aynı zamanda yoğuşmayı önleyerek bina ömrünü doğrudan doğruya uzatmaktadır. Bina tepe noktalarında oluşan nem oranlarını minimum seviyeye düşürerek. Binanın çok daha steril ve olumsuz iklim şartlarına karşı mukavemet gücünün yüksek olmasını da direkt olarak etkilemektedir. Aynı zamanda ısı izolasyonunu da sağlayarak tepe. Noktaları ile birlikte binaların çok daha sıcak ve korunaklı olmalarını sağlamaktadır. Aynı zamanda çatı yapımları estetik ve dekoratif ayrıntıları da söz konusu binalara eklemektedir.

Sık Sorulan Sorular​​

Accordion #1
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Accordion #2
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Video :