Çatı Merdiveni

Çatı Merdiveni

Çatı Merdiveni; Çatı katına kolay ve güvenli erişim imkanı sunar. Montajı takiben katlanıp tavana kaldırılabilen merdiven yerden kazanç sağlamaktadır.

Bu içeriği Sesli Olarak Dinleyebilirsiniz.​

Çatı merdiveni ahşaptan imal edilmiştir ve üç ya da dört kat katlanır bölümden oluşmaktadır. Şık bir şekilde hazırlanmış kapak ilave bir dekoratif cila gerektirmez.

Ürünün Teknik Özellikleri

Ahşap çatı katı merdiveni dayanıklı ve işlevsel olup çatı katına kolay erişim sağlar. Norm 8/3 “top-model”dir. 3 parçalıdır ve kenarları ve her iki tarafı izoleli, a-değeri sınıf 4’e uygun sandwich kapak ile standart olarak üretilmektedir.

  • DIN EN 14975 normuna uygun montaja hazır eleman.
  • Montaj yeri kapağı
  • Isı yalıtımlı sandwich kapak (56mm) U-değeri 0,55W/m²
  • K, test edilmiş hava sızdırmazlığı a-değeri sınıf
  • Çift tarafı beyaz kaplı.
  • Yüksek güvenlik için hazır montajlı kilit.
  • Çamdan yanaklar (21 x 83mm), çam/kayından kaymaz profilli basamaklar (80 x 360mm)

Yapıştırılmış ahşap tabaka (ham plaka, multiplex plaka). Beyaz boya ile çift astar. Kasa yüksekliği 24cm. Kapak etrafında izolasyon. Merdiven parçaları kasanın içinde yatar vaziyette bulunduğundan. Çatı zemininde ekstra açılma alanı gerektirmez. 16mm’ye kadar kapak kaplaması mevcuttur. (max. 10kg/m²)

Standart Donanımı

Korkuluk merdivenin üst sağ tarafına yerleştirilmiştir. Açma çubuğu. Kolay montajlı beyaz kenar pervazları. Merdiven ayaklarında koruma plastikleri. 6 adet mesafe ayarlama vidalı montaj kiti. Montaj, kullanım ve bakım talimatnameleri. Montaj yeri koruma korkuluğu (yönetmelikçe zorunlu). Diğer taraf için güvenlik korkuluğu.

Çok çeşitli çatı merdivenleri bulunmakta. Çatı merdivenlerinin hemen tamamı metal yada ahşap malzemeden imal edilmişler. Bunlar genellikle çatı katına çıkmak için kullanılan tavana gömülü. Aşağıya açılan bir kapağa sahip, ve kapağı açınca bir kızak mekanizması ile aşağı açılarak inen merdivenlerdir.

Sıkça Sorulan Sorular

Accordion #1
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Accordion #2
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Video :