Cam Sundurma

Cam Sundurma Uygulamaları:  Sundurma kavramına estetik bir yaklaşım sunan sundurmalar mekanlara kullanışlıdır. Pratik ve dekoratif bir görünüm katmaktadır. ALBAYRAK YAPI SUNDURMA SİSTEMLERİ tarafından uygulamaları yapılan cam sistemler. modüler spider paslanmaz cam saçaklar, paslanmaz cam saçaklar ve son olarak metal taşıyıcı sistem cam sundurmalardır.

Bu içeriği Sesli Olarak Dinleyebilirsiniz.​​​

Sundurma sektöründe yoğun olarak tercih edilen sundurma tipi olan cam sundurmalar sağlamlığı. Ve şık görünümleriyle diğer sundurma tiplerine nazaran daha çok ön plana çıkmıştır. Genellikle cam denildiği zaman sağlamlığı konusunda bir endişe duyulmaktadır. Ama bunun aksine polikarbon ve ahşapa göre uzun ömürlü ve daha sağlamdır. Genellikle kapı önlerine uygulanan cam sundurmalar zararlı güneş ışınlarından solma. Gibi zararlı etmenlerden korur ve uygulandığı alanın dekorasyonunu zenginleştirir.

Modüler Spider Paslanmaz Cam Saçak

Modüler sistem olduğundan kolay ve hızlı montaj imkanı sunulan bir uygulamadır. Üretimi diğer sundurmalara nazaran maliyetli ve zahmet gerekmektedir. Fakat oldukça şık ve zarif görünüme sahip olan bu saçaklar yapınıza değer katar. Paslanmaz spider taşıyıcılara sahiptir. Her taşıyıcı özel olarak üretim bölümünde hazırlanır ve cama eklenecek kısma büyük bir titizlikle monte edilir. Hassas bir üretim süreci gerekmektedir. İmalatta en ufak bir yanlışlık montaj bölümünde ciddi sorunlara sebep olabilmektedir.

Modüler spider paslanmaz saçaklar bir çok farklı yapıda tercih edilebilmektedir. Ferforje gibi ağır bir ürün olmadığından hemen hemen her yaşam alanında kullanıma uygundur. Özellikle modern yapılarda daha çok tercih edilebilmektedir. Bunun yanında müstakil evlerin kapı önlerinde, apartman giriş çıkışlarında. Ve bir çok iş yeri, alış veriş merkezlerinde sıkça kullanılmaktadır.

 

Paslanmaz Cam Saçaklar

Paslanmaz taşıyıcı kullandığımız bir diğer sundurma / saçak sistemi de paslanmaz cam saçaklardır. Taşıyıcıda kullandığımız malzeme krom-nikel paslanmaz metaldir. Paslanmaya karşı mukavemetli olan bu malzeme son derece uzun ömürlü ve sağlam olmasıyla bilinir. İmalat sürecinde CNC, Argon Kaynağı, Polisaj ve Cam Kesimi gibi aşamalardan geçer ve montaja hazır hale gelir. Spider kadar olmasa da dikkat ve özen gerektiren bir imalat sürecinden geçer ve muhteşem bir görünüme sahip olur.

Paslanmaz Cam Saçak Montajı Nasıl Yapılır?

Uygulamaya ilkin paslanmaz taşıyıcıların monte edilmesiyle başlanır. Dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri taşıyıcıların birbirine orantılı ve gönyeli olmasıdır. Montajı yaparken mutlaka su terazi vb. alet ekipmanlarla yapılmalıdır. Daha sonrasında camın bağlantı ekipmanlarının montajına geçilir. Cam montaj ekipmanları camın taşıyıcılar ile bağlantısını sağlar. Doğru montaj güvenlik için oldukça kritiktir. Cam son aşamada taşıyıcılara yüklenir ve monte edilir. Kullanılan cam ekipmanları bu sundurmalarda özellikle taşıyıcılarla. Aynı malzemeden imal edilmesi önemlidir.

 

Paslanmaz Cam Saçak Nerelerde Tercih edilir?

Makalenin giriş bölümünde bahsettiğimiz gibi oldukça farklı konsept ve mimaride kullanılabilir. Başlıca kullanım alanları şunlardır;

  • Müstakil bina, daire ve villalarda
  • Apartman, site ve rezidanslarda
  • İş hanı ve alış veriş merkezlerinde
  • Atölye ve fabrikalarda
  • Camilerde ve sosyal tesislerde
  • Devlet binaları ve kültür merkezlerinde

Metal Taşıyıcılı Cam Sundurmalar

Metal CNC kesim taşıyıcılar ile imalatı yapılan saçak sistemleridir. Diğer sundurmalardan daha kısa imalat süresine sahiptirler. Bu yüzden fiyat olarak diğer saçaklardan daha ekonomiktirler. Taşıyıcı metal ayaklar gazaltı kaynağı ile toplanır ve elektrostatik boya ile boyanırlar. Buda bu sistemin uzun ömürlü ve sağlam olmasının başlıca sebeplerinden biridir. Ürettiğimiz her sundurma piyasadaki diğer örneklerine kıyasla oldukça sağlam ve yıllara meydan okuyan ürünlerdir.  

S.S.S.

  1. Cam saçak nedir? Cam sundurma ile aynı anlama gelmektedir. Ürün ve uygulama tamamıyla cam sundurmalar ile aynıdır. Genel olarak açıklamak gerekir ise bir yapının (bina, apartman vs.) girişinin yağmur sularından, kötü hava koşullarından. Ve güneş ışınlarından korunması için yapılan kapatmalardır.
  2. Cam saçak ve sundurmalar güvenli midir? Kesinlikle! Sundurmalarda kullandığımız camlar temper ve lamineli camlardır. Yani darbelere oldukça dayanıklı ve mukavemetlidirler. Olası bir kırılma durumunda cam parçalanmaz ve dağılmaz. Buda sundurmanın ne kadar yüksekte olursa olsun camın kırılma durumunda çevreye. Zarar verilmemesi anlamına gelmektedir.
  3. Sundurma uygulaması nasıl yapılır?  Oldukça basit ve çevreye minimum rahatsızlık verebilecek bir montajı vardır. Montaj kısmı üç aşamalı olarak yapılır. İlk adımda taşıyıcı kolonların (taşıyıcı ayak) montajı yapılır. İkinci adımda üst kaplama malzemesinin montajı yapılır. Cam ise üst kaplama malzemesi bağlantı ekipmanları, polikarbonat levha ise taşıyıcı U ekipmanları ile montajı yapılır. Son adımda ise sundurmanın üst kısmına silikon çekilir. Uygulama işte bu kadar basit.

Sundurma Sistemleriyle Alakalı Videomuzada Göz Atmayı Unutmayın… 

Cam Sundurmalar Hakkında Daha Fazla Bilgi ve Fiyat Teklifi İçin: 0216 487 00 61 – 0532 624 96 72