Çatı Oluğu

Bakır Oluk

Bakır Oluk: Bakır çatı oluklarının şık görüntüsü gittikçe daha fazla inşaat sahibini kendine hayran bırakıyor. Ancak bakır masraflı ve montajı da zahmetli. Kalıcı iklim şartlarına dayanıklıdır. Çatıda mükemmel görsellik için maş-onsuz iniş boruları vardır.

Bu içeriği Sesli Olarak Dinleyebilirsiniz.​

Albayrak Yapı olarak oluk uygulaması ve satımını yapmaktayız. Telefonlarımız 7/24 açık olup istediğiniz saatte ulaşabilirsiniz. Rakiplerimizle aramızdaki farkı görmek isterseniz. Yaptığımız işlere ve kullandığımız malzemelere bakmanız yeterli.

 

Bakır Kare Çatı Olukları

Bakır çatılarda kullanılan en uzun ömürlü malzemedir. Öyle ki yuzyıllar boyunca formunu kaybetmeden dayanır. Zengin ve estetik görünümüde bu dayanıklı malzemeye eklenince çatı oluklarının. Ençok tercih edilenlerinden bir tanesi ortaya çıkmaktadır. Bakır kare formunda olan bu oluk çeşidi tamamen müşterilerimizin beğenisine. Göredeğiştirilip farklı eklemelerde yapılabilmektedir. Uygulanacak yapının cephe ve çatı yapısına göre farklı formdaki bakır oluklar tercih edilebilmektedir. Bakır çatı oluklarının farklı özellikleri yada fiyat farkları yoktur.

 

Bakır Oval Çatı Olukları

Bakır kare olurlar gibi bu bakır oluk çeşitleri tamamen binanızın durumuna göre tercih edebileceğiniz bir oluk modelidir. Kare formuna oranla daha çok kullanılmaktadır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi oval ve kare formları arasında her hangi bir fark yoktur.

 

Bakır Görünümlü Eksiz Oluk

Eksiz oluklar dayanıklılığı ve sağlamlığı sayesinde diğer çatı oluklarına göre daha fazla tercih edilmektedir. Bakır görünümlü olan eksiz olukların şık görünümleriyle dekorasyonunuzu zenginleştiren bir üründür. Genellikle müstakil evlerde, apartmanlarda, spor salonu. Endüstriyel çatı ve yapılarda ve çok amaçlı salonlarda kullanılmaktadır. Albayrak Yapı olarak bakır görünümlü eksiz olukların satış ve uygulama hizmetini vermekteyiz. Bakır, çinko ve galvanizli levha derenin ebatlarına göre şekillendirilerek dere yatağı içerisinde montajı yapılır. kullanıalacak olan bakır levhalar 0.40mm, 0.50mm, 0.60mm kalınlıklarında olabilir. kullanılan bakırlar ithal ve/veya yerli bakır olabilir. çinko levhalarda 12’lik veya 14’lük çinkolar kullanılarak dere hazırlanır. Bakır derelerde 2mm den 5mm’ye kadar kalınlıktaki galvanizli saclar kullanılır. Bakır yağmur oluğu sistemi benzersiz estetik görünüm tasarımı ve teknik üstünlükleri. Sunmuş olduğu renk seçenekleriyle tercih edenlere fark kazandırıyor. Zorlu iklim koşullarında güvenle kullanabileceğiniz eksiz oluk sistemi. Kar birikmesi sıcak soğuk etkilerden zarar görmemektedir.

Sık Sorulan Sorular​

Bakır çatı oluğu nasıl uygulanır?

Çatının saçak kısımlarına asma şeklinde yada gizli kelepçe şeklinde montajı yapılır. Oluğun ek yerleri kaynak ve lehimleme işlemleriyle monte edilir.

Bakır çatı oluğu metre fiyatı ne kadar?

Uygulama ve malzeme fiyatları metraja göre farklılık gösterebilir. En sağlıklısı bizimle iletişime geçmeniz.

Video :